Skuadra më e përforcuar në Superligë, Drita e Gjilanit ka shën uar fitore të pastërt në miqësorën ndaj Ferizaj me rezultat 3-0.

Gjilanasit ishin dukshëm më të mirë se kundërshtari andaj shënuan tre herë me Leotrim Kryeziu, Lauren Ismajlaj dhe Arbnor Ramadani, që kënaqën të pranishmit të cilët ishin kureshtar të shohin paraqitjën e Dritës.

Duhet theksuar se trajnerët e skuadrave i dhanë rast pothuajse të gjithë skuadrës të paraqitën në ndeshjen e sotme.

Artikulli paraprakTronditet lojtari i Kosovës, 4 familjarë i humbin jetën tragjikisht
Artikulli tjetërAC MILAN – CRAIOVA: Interesim i jashtëzakonshëm për bileta