Ashtu siç prtej, FC Drita mposhti Besën e Pejës me rezultat 3-1.

Pas disa rezultateve jo të mira në pjesën pranverore të kampionatit, Drita arriti të mposht Besën duke e mbajtur kaluar sërish në pozitën e e parë të klasifikimit, duke pritur edhe rezultatin final nga ndeshja Llapi-Ballkani, shkruan Korneri.net

Gjilanasit iu falën golave të dy lojtarëve më përvojë që mbajnë mbiemrin e njëjtë, Xhevdet dhe Bujar Shabani, këtë të parin që ishënoi dy golat e parë, ndërsa për pejanët realizoi Ardi Ajdini.

Besa sigurt në ligën e parë edicionin tjetër, ndërsa Drita vazhdon rrugëtimin drejt titullit të dytë rresht. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here