Nuk ishte ndoshta justifikim fusha asnjanëse për kampionin anktual Ballkanin, por definitivisht lodhja e madhe nga garat evropianem ndikoi direkt në humbjen ndaj Dritës.

Gjilanasit shënuan fitore me rezultat 0-2, dhe kështu vazhdon ta ndjek liderin Gjilanin, duke shtuar këtu se Drita ka një ndeshje më pak të zhvilluar, shkruan Korneri.net

Marko Simonovski e realizoi golin e parë në ndeshje, ndërsa atë që vulosi gjithçka, Besnik Krasniqi nga penalltia, pasi gjuajtjen më të rëndë nuk futboll, nuk pa kalon xhiro pa pas skuadra e Dritës. /Korneri.net

Artikulli paraprakPesë ndeshje, pesë fitore, Reali mposhti Mallorcan
Artikulli tjetërFerizaj e futi Llapin në pozitën e parafundit