Drita shënoi fitore të pritur në shtëpi ndaj Drenicës 3:1.

Pas këtij triumfi gjilanasit kanë vetëm dy pikë më pak se Prishtina që nuk arriti më shumë se një barazim pa gola me Trepçën ’89, andaj lufta për titull po bëhet gjithnjë e më e rreptëm shkruan Korneri.net

Ende pa nis mirë loja, super sulmuesi Kastriot Rexha me golin e toij të 10 në këtë edicion e kaloi në epërsi Dritën, kurse pak minuta më vonë epërsinë e dyfishoi Liridon Leci.
Kështu ishte në pjesën e parë, kurse në të dytën sërish vendasit realizojnë me Xhevdet Shabanin, kurse golin e vetëm për Drenicën e shënoi Armend Abazi. /Korneri.net

Artikulli paraprakNis shitja e biletave për ndeshjet Madagaskar – Kosova dhe Burkina Faso – Kosova
Artikulli tjetërDerbi i madh nuk dha fitues, kampioni aktual tregoi fuqinë