Drita ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Hajvalisë me rezultat 2:0, por fitore e cila erdhi më vështirë se që pritej pasi golat u realizuan në 20 minutat e fundit përmes Semir Zenelit dhe Dren Gashit. Pavarësisht kësaj fitore skuadra gjilanase shumë vështirë do t’i shmanget barazhit pasi në Prizren Liria fitoi ndaj Trepçës./Korneri.net

Artikulli paraprakPrishtina e blindoi pozitën e dytë, fitoi në Drenas
Artikulli tjetërLiria ia doli të mposht Trepçën dhe merr lajme të mira nga Ferizaj