Drita shënoi fitore minimale prej 1-0 ndaj Flamurtarit në kuadër të xhiros së 23-të, të Ipko Superligë, për të kaluar momentalisht në pozitën e parë të klasifikimit.

Gjilanasit shënuan gol në pjesën e parë përmes lojtarit më me përvojë të skuadrës, Astrit Fazliu, që i mundësoi tri pikët e para skuadrës së tij pas kësaj pauze të gjatë të koronavirusit, duke realizuar gol të bukur me kokë.

Në fakt, Drita ndoshta luajti më mirë, mirëpo mos të harrojmë se edhe Flamurtari nuk u tregua edhe kundërshtar i lehtë për gjilanasit, dhe me një angazhim të tillë dhe lojë, mund të shpresojë për mbijetesë. /Korneri.net

Artikulli paraprakShumë mungesa te Ferizaj për ndeshjen ndaj Prishtinës
Artikulli tjetërFitore e lehtë e Feronikelit, loja e tyre është shumë e mirë