I madhi Gigi Buffon e ka për të ditur pasardhësin e tij në portën e kampionit italian.
Wojciech Szczesny, portieri i Arsenalit i cili në dy vitet e fundit ishte i huazuar te Roma me ç’rast në edicionin 2016/17 u shpall edhe më i miri në Serie A, ishte cilësuar si punë e kryer dhe portieri i cili do ta ketë nderin ta merr vendin e Buffon, shkruan Korneri.net.

Por, Juventusi për portierin në vitet më të mira (27) dhe në kulmin e formës, ka ofruar vetëm gjysmën e e 15 milionë eurove të kërkuara nga klubi londinez që ishte nënçmuese për ta, dhe menjëherë Arsenali e ndali marrëveshjen e bian konerët.
Mediat italiane shkruajnë se për shërbimet e Wojciech Szczesny, është kyq Inter. Rivali i mad hi juves, i kanë ofruar Arsenalit aq sa kërkon për polakun ndërsa në Meazza po e marrin dikur dy personat e Romës tash të Interit, Luciano Spalletti dhe Walter Sabatini.

Inter e ka edhe një përparësi të madhe sepse portierit fantastik i ofrojnë edhe statusin e titullarit, kurse Juventusi i ka thënë atij që duhet të jetë rezervë i Buffon përgjatë tërë edicionit 2017/18, e më pas kur 40-vjeçari italian ta përfundon karrierën Szczesny të jetë titullar. /Korneri.net

Artikulli paraprakDonnarumma drejt Real Madridit
Artikulli tjetërSalah te Liverpool