MILAN, ITALY - SEPTEMBER 20: Carlos Bacca #70 of AC Milan celebrates with his team-mates after scoring the opening goal during the Serie A match between AC Milan and SS Lazio at Stadio Giuseppe Meazza on September 20, 2016 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ndeshja hapëse e javës së pestë në mes Milan e Lazios i ka takuar rossonerëve, që nën drejtimin e Vincenzo Montellas, kanë arritur për herë te parë te dy fitore rradhazi në Serie A. Milan mposhti Lazion me meritë në San Siro 2-0.

Rasti i vetëm ideal për gol gjatë pjesës së parë erdhi për Milan, dhe ai u konkretizua në gol nga kush tjetër përveç Carlos Bacca, që shënoi golin e pestë personal gjatë këtij edicioni.

Milan edhe në vazhdim diti të menagjoi s është më së miri ndeshjen, andaj arriti të shënoi tjetër gol kësaj rradhe Niang shënoi gol nga penalltia.

Pas kësaj fitore Milan ka 9 pikë dhe pozicionohet në vendin e tretë, teksa Lazio mbetet me 7 pikë në vendin e gjashtë.

Artikulli paraprakSuper Dortmund, e shkeli Wolfsburgun
Artikulli tjetërRebelohen klubet e Bundesligës, duan reformë anti-Bajern