Kuq e zinjtë po dëshmohen kundërshtarë të vështirë për të gjithë.

Heq ndeshjen e parë post-koronavirusi ndaj Prishtinës në kuadër të Digitalb Kupës, ku Drenica u mposht nga Prishtina 3-0, në dy ndeshjet tjera ishin të mirë, e sidomos në dueline  luajtir në Podujevë përballë Llapit, shkruan Korneri.net

Drenica mposhti Llapin me rezultat 0-2, dhe me këto pikë të plota, shumë më qetë mund ta avzhdojë kampionatin, edhe pse ka shumë për tu luajtur deri në fund. Katër pikë në dy ndeshje dhe të dyja në udhëtim, tregon më së miri se skuadra e Drenicës po këndellet, po luan miër dhe po arrinë rezultate positive. Golat për skuadrën e Gani Sejdiut i shënoi sulmuesi kryesor Alban Shillova, të parin nga penalltia.

Ky rezultat i cili u arrit në pjesën e parë nuk ndryshoi më, andaj tash Drenica largohete dhe më shumë nga zona e kuqe, kurse  Llapi përfundimisht mbyll gjasat për së paku atë pozitën e dytë të klasifikimit. /Korneri.net

Artikulli paraprakDallku: I vjen keq për Vushtrrinë, por tha se Prishtina e meritoi fitoren
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Napoli-Inter