Drenica ka siguruar çerekfinalen pasi e ka fituar përballjen e sotme ndaj KEKU-t me rezultat bindës 3:0 në kuadër të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, në një takim të cilin e dominoi që nga fillimi e deri në fund.

Golat për drenicakët u shënuan nga Kreshnik Nebihu që shënoi dy herë dhe Kreshnik Lushtaku.

Artikulli paraprakFerizaj kalon tutje falë fitores minimale ndaj Gjilanit
Artikulli tjetërPas 120 minutave lojë dramatike, Llapi kaloi në çerekfinale…