Drenica shënoi edhe një fitore në shtëpi ndaj Dritës 2:0, dhe definitivisht largohet nga barazhi, ndërsa kjo nuk mund të thuhete dhe pët gjilanasit që definitivisht i kanë gjasat e vogla që t’i shmangen barazhit në vitin e tretë rresht.
Golat për drenicakët i shënuan,Granit Arifaj dhe Kreshnik Uka.

Artikulli paraprakLiria barazoi në kohën shtesë me Ferizajn
Artikulli tjetërDy gola në Podujevë! Llapi shkëput pikët e plota ndaj Besës