Mario Mandzukic do të bëhet  lojtar i Milanit sot dhe pas një viti do të kthehet në Serie A.

Ai do të luftojë për titullin me Rossonerët dhe një nga rivalët e tij në atë rrugë do të jetë ish-klubi i tij Juventus, për të cilin ai luajti nga vera 2015 deri në dhjetor 2019, përcjell Korneri.net

Vjeshta e Mandzukic 2019 ishte veçanërisht e dhimbshme sepse klubi hoqi dorë nga ai vetëm disa muaj pas nënshkrimit të një kontrate të re. Ai beson se ai ishte përjashtuar praktikisht nga klubi nga drejtori sportiv Fabio Paratici me trajnerin e atëhershëm Maurizio Sarri. Paratici po fliste për Mandzukic pas humbjes 2-0 të Juventusit kundër Interit të Dielën në mbrëmje.

“Unë jam i lumtur për Mario Mandzukic sepse ai po kthehet në nivelin e futbollit të cilit i përket. Ai zgjodhi mënyrën e jetës duke shkuar në Katar, por unë gjithmonë e dija se ai do të kthehej në ligat e rëndësishme evropiane sepse i përket këtij niveli dhe dëshiron të luftojë për trofe.”

Milan sonte në mbrëme luan me shumë mungesa ndaj Cagliarit, dhe me fitore eventuale do të shkonte në +10 ndaj Juventusit.  /Korneri.net

Artikulli paraprakSavePorno & Live Sex Cams Like SavePorno Com
Artikulli tjetërMandzukic në vizita mjekësore