Ylli gjerman i PSG-së, Julian Draxler, menjëherë pas transferimit në Ligue 1 është duke treguar vlerat e tij të vërteta.

Draxler sot ka shënuar golin e fitores në fitoren e PSG-së te Rennes.

Pas kësaj fitoreje PSG, ndodhët në vendin e tretë në rënditjen tabelare me 42 pikë, aq sa ka Monaco që gjindet në pozitën e dytë dhe dy më pak se lideri Nice që ka 44 pikë të mbledhura, por skuadra e Unai Emery ka një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Artikulli paraprakE përcjellin kujtimet për Chelsea, Kina e bën pishman Oscar-in….
Artikulli tjetërChelsea se llogarit kampionin aktual, Conte drejt përmbushjes së objektivit