Mjaftoi njëherë të përmendet nga mediat franceze që Julian Draxler nuk ka më vend te Paris SG, që skuadrat evropiane të lëshohen në gjahë për shërbimet e tij.

Pas ardhjes së Neymar te Paris SG shumëçka ka ndryshuar te nënkampioni francez, pasi tash do të ketë edhe largime, e sidomos pas lajmeve se edhe Kylain Mbappe do të kaloi në Paris, shkruan Korneri.net.

Ditë më parë L’Equipe kishte shkruar se Draxler nuk do të jetë në planet e trajnerit Unai Emery, dhe ishte e kuptueshme se skuadrat tjera menjëherë nisën kontaktet me PSG.
Por, më së afërmi për ta transferuar reprezentuesin gjerman është Bayern Munchen, pasi edhe ashtu kishte shprehur dëshirë ta transferonte para se ai të largohej nga Gjermania.
Bayern është poashtu klub i dashur për gjermanët, kështu që oferta prej 40 milionë eurosh, do të mjaftonte për finalizimin e marrëveshjes në mes klubeve dhe lojtarit. /Korneri.net

Artikulli paraprakDuka: Skënderbeu, si Italia pas “Calciopoli”-t. Nga turp, në krenari
Artikulli tjetërBarcelona e akuzon brazilianin Neymar