Nuk është futbolli ashtu siç disa gjyqtarë e shohin.

Manchester City e mposhti Dortmundin në ndeshjen e patrë çeekfinale të Ligës së Kmapionbëgve me rezultat 2-1, por gjermanët janë mjaftë optimistë se në ndeshjen e kthimit mund ta përmbysin këtë epërsi të vogël dhe të dëpërtojnë në mesin e katër klubeve më të mira evropiane, shkruan Korneri.net

Mirëpo, episodi kryesor që po flitet gjatë tërë ditës së sotme në tërë Evropë, është goli i anuluar i sulmuesit të ri dhe të talentuar anglez të Dortmundit, Jude Bellingham pak minuta para pushimit.

Te rezultati 1-0, Bellingham arriti shumë shpejt te portieri Ederson, ia largoi topin nga këmba, por gjyqtari i ndeshjes, rumuni Ovidiu Hategan, e cilësoi si lojë të rrezikshme.

Askush nga ekspertët e futbollit nuk është se ishin në anën e gjyqtarit, pasi ky rast është dashur të shikohet në VAR me çdo kusht, pasi vendimi i tij ishte shumë i shpejtë dhe cilësohet si gol i rregullt, por Dortmundi këtu dëmtohet rëndë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here