Borussia e Dortmund duket se është futur tashmë fuqishëm në skuadër dhe është gati për të kryer një transferim të madh.

Verdhezinjtë kanë nisur negociatat me Mançester Junajtid për të rikthyer Jaydon Sancho në formën e huazimit.

Sipas burimeve pranë klubit gjerman, kjo është dhe dëshira e sulmuesit anglez, i cili është i gatsëhëm të refuzojë West Ham-in dhe të luajë dhe njëherë për Dortmundin në Bundesligë, aty ku shkëlqeu.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Milan-Cagliari
Artikulli tjetërMilan me ekipin e të rinjëve deklasoi Cagliarin