Bayern Munchen nuk është më pa humbje dhe lider në Bundesliga, pasi në derbin më të madh gjerman përballë Borussia Dortmund humbi 1:0, për të komanduar në këtë ligë befasia më e madhe Leipzig.

Golin e vetëm në këtë përballje shumë të fortë e shënoi sulmuesi kryesor Pierre-Emerick Aubameyang pas vetëm 11 minutash lojë, dhe kështu mbeti deri në fund përkundër rasteve të të dyja anët.

Carlo Ancelotti e ka një javë të vështirë përpara nga gjitha mediat gjermane, kjo është e sigurtë.

Artikulli paraprakTrilleri i takoi Tottenhamit përballë West Ham
Artikulli tjetërKompany lëndohet sërish