Shtyn kualifikimin Barcelona, që ka zhgënjyer ndaj Shakhtar Donetskut në sfidën e zhvilluar në Hamburg. Golit e vetëm të sfidës e realizoi Sikan në fundin e pjesës së parë. Barça vazhdon të kryesojë e 9 pikë, ndërsa skuadra ukrainase ka grumbulluar 6 pikë.

Borussia e Dortmundit mori një fitore shumë të rëndësishme në “Signal Iduna Park” përballë Neëcastle në raundin e katërt të ndeshjeve në grupe.

Verdhezinjtë triumfuan 2-0 duke shënuar nga një gol në çdo pjesë. E zhbllokoi takimin Fullkrug në minutën e 25-të, ndërsa golin e dytë e shënpo Brandt, nëpërmjet një kundërsulmi në të 79-tën.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Milan-Paris SG
Artikulli tjetërMilan i tregoi “dhëmbët”, Atl.Madrid fluturoi, Porto dhe Leipzig të sigurtë, Man.City dhe Lazio fitojnë sipas parashikimeve