Lideri aktual në Bundesligë Borussia Dortmund ka pësuar disfatë befasuese nga Leipzig me rezultat 2:3, por pavarsisht kësaj humbje vazhdon të kryesojë renditje tabelare.

Golat për Dortmund u shënuan nga Aubameyang, kurse për Leipzig shënuan Sabitzer, Poulsen dhe Augustin./Korneei.net.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Atletico Madrid – Barcelona
Artikulli tjetërArsenal pëson në udhëtim edhe pse ishte në avantazh