Mediet gjermane raportojnë se Dortmund mund të humbasë të paktën 30 milion € nëse nuk arrijnë të kualifikohen në Ligën e Kampionëve – ata aktualisht janë tre pikë larg katër të parëve.

Zjarri në Dortmund nuk është një përfundim i paralajmëruar, megjithëse ata me gjasë do të detyrohen t’i shesin shumicën e talenteve të tyre më të mirë nëse nuk kualifikohen për në Evropëm e që për momentin rrezikojnë t’i humbin të gjithë sepse janë të shtatit në tabelë, përcjell Korneri.net

Këtu përfshihen lojtarë si: Jadon Sancho, Gio Reyna dhe Raphael Guerreiro , por pa dyshime dhe ylli kryesor Erling Haaland. Sidoqoftë, fuqitë e Evropës do të lëpijnë buzët për këtë perspektivë.

CEO i Dortmund Hans-Joachim Watzke ka deklaruar se klubi nuk mund të bjerë në borxhe masive, në këtë rast mungesa e fondeve hyrëse do të duhej të kompensohej nga shitja e yjeve.

Ja pse klubet evropiane po luten që Dortmundi të mos kualifikohet në Champions, pasi mund të blejnë lojtarë të nivelit të lartë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here