Në vitet e fundit gjiganti bavarez Bayern Munchen pothuajse nuk kishte fare konkurencë për titullit të kampionit në Bundesligë, pasi rivaliteti me skuadrat tjera ishte larg nga kampionatet tjera të fuqishme evropiane.

Por, sipas legjendes së futbollit gjerman, Mario Basler, këtë edicion do jetë më ndryshe.

“Mendojë që Bayern do ta ketë shumë të vështirë ta fitojë Bundesligan këtë edicion sepse Borussia Dortmund ta krijuar një skuadër të frikshme edhe pse humbi në kuadër të Superkupës së Gjermanisë, por skuadrës së Thomas Tuchel i duhet ta komponojë ekipin dhe më pas do ta shohim një Dortmund të pakaluëshem”, tha Basler për mediat gjermane.

Artikulli paraprakZaza largohet nga Juventus, por mbetet në Serie A?
Artikulli tjetërGustavo nuk leviz nga Wolfsburg