Borussia Dortmund hedh poshtë mundësinë e shitjes së  Jadon Sancho.

Kështu po deklarojnë të gjithë te skuadra gjermane Borussia Dortmund, pasi nuk janë aspak të interesuar të privohen nga një talent i madh, dhe e dinë shumë mrië se sivjet e kanë më të vështirë të fitojnë shumë para nga ai, për shkak të krizës pas koronavirusit, përcjell Korneri.net

“Për momentin ne vazhdojmë të besojmë se ai do të luajë përsëri këtu vitin e ardhshëm”, tha menaxheri i klubit dhe ish-mesfushori Sebastian Kehl.  Në lidhje me zërat për të ardhmen e tij, mund të them se nuk ka asgjë konkrete” përfundoi ai duke e mbyll përfundimisht mundësinë e largimit të lojtrarit në Premier League. /Korneri.net

Artikulli paraprakArsenal, Lacazette shfrytëzohet për ardhjen e Thomas nga Atl.Madrid
Artikulli tjetërNga Anglia: Edhe Juventus pas mesfushorit Kanté