Klubi gjerman Borussia Dortmund e ka dënuar me 100 mijë euro yllin e skuadrës, Pierre Emerick Aubameyang.
Sulmuesit afrikan i ka kushtuar shtrenjtë festimi i golit me maskë ndaj Hamburgut.

Kjo pasi ai është dënuar nga skuadra e tij me 100 mijë euro dhe ky veprim i tij vlerësohet si i pa tolerueshëm.

“Aubameyang nuk i ka kuptuar pasojat e këtij akti. Kjo është diçka e pa tolerueshëm dhe ne e kemi diskutuar seriozisht”, ka thënë Drejtori Sportiv i Dortmundit, Michael Zorc.

Artikulli paraprakNuk do ta besoni sa te ngjashëm janë Granit Xhaka dhe ylli i kinomatografisë [FOTO]
Artikulli tjetërZyrtare: Vazhdon kontratën anëtari i Man.United