Borussia Dormund e ka fituar ndeshjen e kësaj jave në udhëtim te G’ladbach me rezultat 2:3, në një ndeshje spektakolare nga fillimi e deri në fund.

Për Dortmundin në këtë ndeshje golat i shënuan Reus, Aubameyang dhe Guerriero, kurse për skuadrën vendase shënuan Stindl dhe Schmelzer (autogol).

Pas 30 xhirosh Dortmund ndodhet në vendin e tretë me 56 pikë.

Artikulli paraprakChelsea më i fortë se Tottenham, Conte në finale të FA Cup
Artikulli tjetërDerbi vetëm në letër: Prishtina e deklasoi Trepçën