Me skuadrën që kishte në dispozicion nuk ka mundur të pret shumë. Katër disfata në të gjitha garat, përfshirë këtu edhe ndeshjet në Ligën Ballkanike dhe FIBA Europe Cup, ka mjaftuar që trajneri Petar Mijovic të jep dorëheqje nga post ii trajnerit te Sigal Prishtina.

Disfata me 42 pikë dallim kundër skuadrës turke Demir në FIBA Cup, nuk ka mundur ta kapërdijë Mijovic që paraditen e sotme u largua nga klubi më i madh kosovar.

Aventuar e Mijovic përfundon shumë shpejtë pasi e ka vërejtë që Sigal Prishtina për momentin nuk është e denjë për të fituar përballë kundërshtarëve direkt për titull në kampionatin vendor, e most ë flasim në garat evropiane.

Sipas asaj që redaksia jonë mësoj nga zyrtarët e klubit nga kryeqyteti, vendin e Mijovic tashmë e ka zënë kroati Jeronimo Sarin i cili së fundmi ishte trajner te skuadra e njohur kroate Sibenik.

27.04.2016., KC Drazen Petrovic, Zagreb - A-1 muska Liga za prvaka, 9. kolo, KK Cibona - GKK Sibenik. Jeronimo Sarin. Photo: Jurica Galoic/PIXSELL
27.04.2016., KC Drazen Petrovic, Zagreb – A-1 muska Liga za prvaka, 9. kolo, KK Cibona – GKK Sibenik. Jeronimo Sarin.
Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

 

 

 

Artikulli paraprakGodasin mediat angleze: Guardiola dhe Bravo, jeni kllounë!”
Artikulli tjetërZyrtare: Kjo është skuadra e re e Rudi Garcia