Gigi Donnarumma ka marr ftesën e përzgjedhësit të Italisë, Giampiero Ventura pas rpezantimeteve të shkëlqyera të tij në portën e Milanos. Donnarumma bëhet lojtari më i ri në moshë në histori të “Axurëve” dhe për këtë fat ai ndihet shumë krenar.

Nuk ka vonuar as gjysmkë ore pasi i bëri fotot e para me fanellën e Italisë, portieri 17-vjeçar i publikoi ato në rrjetet sociale duke e ndjer vetën si shumë të rëndësishëm dhe krenar që do të mbroj ngjyrat e shtetit të tij.

 

Artikulli paraprakJoe Hart: E doja kampionatin italian
Artikulli tjetërCuadrado shumë afër të rikthehet