Milan dhe Paris SG do të zhvollojnë ndeshjn e tyre të katërt të fazës së grupeve në Champions League.

Në Francë, skuadra e drejtuar nga Luis Enrique, shënoi fitore të pastër me rezultat 3-0, ndërsa sonte rosonerët kërkojnë hakmarrjen nëse është e mundur, pasi sigurisht se me formën  e shfaqur kohëve të fundit, nuk do ta kenë të lehtë triumfin, shkruan Korneri.net

Megjithatë, tema kryesore e tifozëve të Milanit e sidomos “CurvaSudMilano”, ka përgatitur një mirëseardhje aspak të këndshme ëpr ish-portierin e Milanit, italianin Gigi Donnarumma.

Sipas informacioneve të fundit, mijëra monedha me fytyrën e Donnarummas, do të shpërndahen para ndeshjes në afërsi të stadiumit San Siro, dhe sigurishtr se do të hidhën në tokë në momentin kur Donnarumma do të jetë në portën mbrapa pjesës së tifozvë Ultras të Milanit. /Korneri.net

Artikulli paraprakCamarda “diamanti” i Milanit realizoi supergol ndaj PSG
Artikulli tjetërTuchel: Ky Galatasaray të kujton Atalantën e disa viteve më parë, e pabesueshme forma e Neuer