Ligji i kaluar në parlament i cili lejon importin e plehrave ka nxitur një reagim të fortë popullor. Shumë qytetarë janë kundra këtij ligji absurd i cili do ta shndërrojë Shqipërinë nv një kosh plehrash gjigand dhe secili po sjell ide origjinale për të mbrojtur atdheun tonë.

Një djalosh i thjeshtë, emigrant në Suedi, i ka dërguar thirrje të hapur ikonës së kombëtares shqiptare, LorikCanës. Letra është publikuar nga “Nisma #Thurje” në Facebook, një nga organizatorët e protestës së 1 tetorit kundra ligjit të importit të plehrave.

“Pershendetje Lorik

Une qe po te shkruaj jam nje djale qe aktualisht jetoj ne Suedi.
Ashtu sikurse plot shqiptar te tjere edhe une jam nje fans i joti dhe per te te kujtuar pergjithmon si kapitenin tone historik nipit tim ja kemi ven emrin si ty, Lorik.
Lorik ti ishe ai qe na bere te besojme qe ne jemi nje.
Ti na bere nje enderr realitet.
Tashme te ka ngelur edhe dicka e fundit pa bere.
Lorik Shqiperia ka nevoj per ty edhe shoket e tu.
Ka nevoej me shume se kurre.
Shqiperine po na e helmojne, po na e vrasin, po na e mbushin me plehra. Ju lutem bashkohuni me shoqerin civile ne proteste kunder tyre. Bashkohuni qe neser ti tregoj femijeve te mi qe ju nuk ishit thjesht lojtare te nje ekipi fotbolli, qe ishit lojtaret e nje kombetarje edhe qe mbrojtet nje komb nga kanceri.
Jua kerkoj juve sepse jeni te vetmit qe bashkoni te gjith shqiptaret. Dhe kur shqiptaret jan te bashkuar nuk ka vendim qeverie edhe qeveri qe i ndalon.
Uroj te mos na zhgenjesh sepse ne besojme verberisht te ty edhe shoket e tu.

I joti Ervin Cani”

Artikulli paraprakZbulohet video erotike e ish-të dashurës së Ronaldos me futbollistin e Barcelonës [VIDEO]
Artikulli tjetërSuper Llapi shkaktoi senzacion ndaj Besës