Sipas tabloidit britanik, The Sun, portieri anglez, Joe Hart është i gatshëm t’i bashkohet Manchester United gjatë verës, nëse David De Gea transferohet në Real Madrid.

Nëse reprezentuesi i Anglisë do ta bëjë një gjë të tillë do t’i trondit tifozët e Manchester Cityt dhe trajnerin Pep Guardiola, pasi Manchester United është rival i urryere i skuadrës nga Etihad.

Hart gjatë verës është huazuar te Torino, deri në fund të sezonit, pasi Pep Guardiola nuk ka dashur ta mbaj në skuadër.

Artikulli paraprakRuajuni nga Bayern prej edicionit tjetër!
Artikulli tjetërDiego Costa në Kinë, punë e kryer!