Në Casa Milan është dita e së vërtetës për Hakan Calhanoglu.

Agjenti i lojtarit turk, Gordon Stipic, në fakt do të takojë menaxherët e klubit për të diskutuar me Frederic Massara dhe Paolo Maldini të ardhmen e numrit 10 të Rossonerëve, kontrata e të cilit do të skadojë në 30 qershor, përcjell Korneri.net

Pas disa muajve bisedimesh në mes palëve, megjithatë nuk pati asgjë konkrete për të gjetur një marrëveshje për rinovimin, sepse palët qëndrojnë mjaft larg. Agjenti turk kërkon 5.5 milionë, Milani ofron 3.5, por marrëveshja mund të gjenden në gjysmë të rrugës (4 milionë plus bonuse).

Takimi i sotëm në këtë kuptim tashmë mund të jetë vendimtar dhe të çojë në tymin e bardhë të shumëpritur nga tifozët. Nëse një marrëveshje nuk do të arrihej, Calhanoglu mund të shkonte në një transferim falas dhe admiruesit e turkut sigurisht që nuk mungojnë. Ditët e fundit është folur për një interes nga të gjithë emrat e mëdhenj në futbollin italian, me Napolin, Juventusin dhe Interin gati për të përfituar nga situata për ta vjedhur atë nga Milano, por oferta më e rëndësishme do të vinte nga Anglia, me Manchester United i cili do të ishte i gatshëm të vinte bast fort mbi të.

Milani, nga ana e tij, nuk dëshiron të kapet i papërgatitur në rast se negociatat për rinovimin e Calhanoglu do të kalonin dhe për këtë arsye ai tashmë i ka përqendruar pamjet në profile të ndryshme, siç është ai i Dominik Szoboszlai (i cili megjithatë duket se është shumë afër Leipzig) dhe të Papu Gomez, që 90% do të largohet nga Atalanta këtë janar. /Korneri.net

Artikulli paraprakZidane: Benzema është sulmuesi më i mirë francez i të gjitha kohërave. Tash e keni të qartë
Artikulli tjetërGirls In Nineteenth