Derisa po priten lajmet e para dhe ekskluzive se çfarë do të ndodh gjatë ditës me shitjen e klubit të madh italian Milan që do të kaloj nga duart e Silvio Berlusconit në pronarë të rinjë kinez, nga ana tjetër kanë nis të flitet e për zyrtarët e lartë të klubit, se kush prej emrave të dikurshëm të mëdhenjë të jenë pjesë e rosonerëve, shkruan Korneri.net.

Sipas burimeve brenda klubit, njëri prej tyre pritet të jetë Demetrio Albertini, dikur mesfushori i pazëvendësueshëm i Capellos. Albertini mund të jetë drejtues klubi edhe pse nuk është precizuar mirë se cila do të mund të ishte detyra e tij, ndërsa nuk përjashtohen edhe emrat si Paolo Maldini apo Massimo Ambrosini.

Thjeshtë thënë, po pritet kthimi i fuqishëm i Milanos në çdo aspekt…

Artikulli paraprakKu fluturoj topi i Arturo Vidal?
Artikulli tjetërFenomeni i ri vazhdoi kontratën