Gjërat kanë ndryshuar, por jo në aspektin pozitiv për kampionin aktual të Francës, Paris SG, pasi janë skuadrat tjera që më sikur nuk po kanë frikë dhe po arrijnë rezultate pozitie.

Në ndeshjen e parë të xhiros së shtatë në Ligue 1, Touoluse mposhti PSG me rezultat 2-0 dhe jo vetë, pasi e kaloj skuadrën nga kryeqyteti edhe në renditjen tabelare.

Serge Aurier zbuloi penalltinë dhe u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, dhe këtë e shfrytëzuan vendasit që përmes Yann Bodiger nga 11 metra e më vonë edhe me golin e dytë të Jimmy Durmaz, ia dolen të shënojnë fitore të madhe  të katërtën sezonale, e ndërkohë për t’ia shkaktuar humbjen e dytë sivjet PSG pas asaj nga Monaco.

 

 

Artikulli paraprakFormacionet e mundshme në Serie A
Artikulli tjetërRihapet çështja “Neymar”