Gazzetta dello Sport në numrin e sotëm ka shkruar ekskluzivisht për ndeshjen e parë në futbollin italian që futbollin italian që luhet në mes klubeve më të mëdha, Juventus-Milan.

Rihapet stadiumi, 300 persona do të jenë mbrenda saktësisht 96 ditë pas ndeshjes së fundit. Hyrja në fushë për ngrohje, megjithatë, do të përcjellet sërish nga rock grupi i famshëm AC / DC me këngën “Thunderstruck” për të shoqëruar Bonuccin dhe shokët drejtë fushës së blertë duke kërkuar finalen e madhe, përcjell Korneri.net

Nuk do të ketë duartrokitje, por një rrugë më ndryshme ceremoniale, shumë e ngurtë që do të respektohet në detaje, duke nis nga ekipet nga dhomat e zhveshjes derit në fushë, personal e antipopingut, madje edhe gjyqtarët do të duhet të mbajnë një maskë deri sa të hyjnë në fushë. Asnjë maskotë, pa fëmijë, 6 djem për topa. 300 persona në total, 60 prej të cilëve nga ekipi vizitues, 4 persona të Lega dhe Anti-Doping, 10 persona nga gazetat e shtypura, 10 fotografë, 20 nga të drejtat e TV, 65 nga prodhimi, 25 stjuarda, 6 për garnizonin e higjienës. /Korneri.net

Artikulli paraprakChampions League, finalja më 23 gusht në Lisbonë?
Artikulli tjetërAllegri i vetëofrohet skuadrës italiane, e konfirmon presidenti: Kishim një takim së bashku, e do shumë qytetin