Drita është përforcuar jashtëzakonisht mirë gjatë ditëve të fundit.

Gjilanasit kanë realizuar mbi 6 transferime cilēsore dhe pq dyshim qysh tani e prezanton kandidaturën për titullin e kampionit, shkruan Korneri.net

Njēri prej atyre që ka nënshkruar rishtazi, është edhe Dilyan Georgiev, i cili kështu ka deklaruar për skuadrën dhe e eventurën e tij të re.

“Kur mora ofertën nga FC Drita, nuk mendova nëse duhet ta pranojë apo jo! E pranova menjëherë sepse e dija se sa ekip i madh është Drita dhe gjithmonë ka një synim për të luftuar për kampion dhe për gara evropiane që për çdo futbollist është një shans shumë i mirë.

Për pak ditë sa jam me ekipin, shoh që gjithqka është shumë profesionale dhe ajo qka është më e rëndësishmja ekipi më priti shumë mirë.
Është një ekip në një nive të lart për çka jam shumë i lumtur që jam pjesë e këtij grupi.
Do të angazhohem shumë që të ndihmoj klubin në çdo moment.”

Artikulli paraprakBayern kërkon shumë para për lojtarin që dëshiron largimin
Artikulli tjetërEdhe Brozovic në Arabi