Real Madrid i ka dy ndeshje më pak të zhvilluara në La Liga. E para ishte ajo para vitit të ri kundër Valencias në Mestalla, e cila ishte shtyrë shkaku i obligimeve të kampionit evropian për botërorin e klubeve, dhe kundër Celta Vigos në Balaídos e cila u shty para pak ditësh shkaku i shiut.

Por, ndeshja e me “lakuriqët” tashmë zyrtarisht është caktuar me 22 shkurt (e hëne) e vlefshme për xhiron e 16-të.  Termini i saktë i ndeshjes kundër Celta Vigos ende nuk është caktuar.

 

Artikulli paraprakNdeshja e vitit, LeBron James shënoi diçka të pamundur, Westbrook i pandalshëm
Artikulli tjetërFOTO/ Digjen dy makinat e presidentit të klubit të njohur italian