Eurobasket mori çerekfinalistët këtë fundjavë.

Serbia, e cila ishte favoritja e kampionatit, u eliminua të dielën pas humbjes nga Italia. Edhe Kroacia po kthehet në shtëpi pas humbjes nga Finlanda, ndërsa në ndeshjet e së dielës çerekfinale fituan edhe Polonia dhe Greqia.

Të shtunën në çerekfinale u kualifikuan skuadrat e Francës, Gjermanisë, Sllovenisë dhe Spanjës. Eurobasket vazhdon të martën dhe të mërkurën. Ja orari dhe çiftet:

Programi i çerekfinaleve të Eurobasket

17:15 Spanjë – Finlandë

20:30 Gjermani – Greqi

E MËRKURË

17:15 Francë – Itali

20:30 Slloveni – Poloni. /Korneri.net

Artikulli paraprakSuperklasikja Boca-River, pati gjithçka, plus karton të kuq
Artikulli tjetërYlli i fshirë nga Reali u bë i egër për shkak të vendimit të Ancelottit (Video)