Edhe një fakt i fuqishëm që e bënë transferimin e Diego Costa në Kinë. The Sun ka zbuluar një takim të fshehtë ku ishin të përfshirë disa agjentë futbolli që supozohet se janë nga Kina, agjenti i mirënjhur Jorge Mendez dhe sulmuesi Diego Costa në një restaurant në Knightsbridge të Londrës, përcjell Korneri.net.
Ajo që për momentin nuk dihet është se këta persona të cilit klub janë, edhe pse ka pasur spekulime të mëhershme se kush mund dhe dëshiron ta transferojë gjatë verës. Ajo që tashmë është pothuajse e sigurtë, Diego Costa nuk do të luajë në premier League nga edicioni i ardhshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakDitët e fundit të Hart në Serie A! Gjiganti anglez i gatshëm ta blejë kartonin e tij….
Artikulli tjetërNdeshja që përcakton titullin në White Hart Lane