Sulmuesi brazilian me pasaportë spanjolle, Diego Costa, po bënë përgatitje të hatshme.

Ai po bëhet gati që t’i ndihmojë skuadrës së tij Atl.Madrid, tek të cilët është rikthyer pas aventurës së shkrutër te Chelsea., ndërsa përgatitjet po i zhvillon më të forta se asnjëherë më parë, shkruan Korneri.net.

Costa nuk ka të drejtë loje deri në janar të vitit 2018, por ai zakonisht ka qenë me skudrën e tij në pothuajse çdo ndeshje kampionale dhe të Ligës së Kampionëve, gjë e cila nuk do të ndodh edhe këtë herë.
Qëllimisht Diego Simeone nuk e ftoj fare Costan që të udhëtoj në Londër, për ndeshjen ndaj Chelsea, pasi e la në shtëpi apo mkë saktë në gym, ku po ushtrone dhe me biçikletë. /Korneri.net

Artikulli paraprakLajme të mira për Napolin
Artikulli tjetërZyrtare: Ja kur zhvillohet revanshi Haye – Bellew