Shihej si punë e kryer, por ardhmëria e Diego Costas nuk do të kampionati kinez. Pas disfatës në finalen e FA Cup, ku Costa shënoi golin e vetëm për Chelsea në humbjen nga Arsenali 2:1, repreznetusi spanjoll deklaroi se nuk e ka ndërmend të luajë në Kinë, përcjell Korneri.net.

“Nuk e di a do të më shet klubi apo jo, por e kamë thënë disa herë se kamë kontratë edhe dy vite të tjera, dhe nuk dua të shkoj në ndonjë klub tjetër pse ju dëshironi. Do të nënshkruaja vetëm për ndonjë klub tjetër evropian, përndryshe do ta respektoj kontratën time edhe dy vite të tjera”, tha Costa para gazetarëve anglez.
Një kohë të gjtaë flitej se Costa do të kaloi në Kinë për të bërë futbollisti më i paguar në botën e futbollit, por kjo gjë nuk do të ndodh. /Korneri.net

Artikulli paraprakBota e ka futbollistin më të trofeshëm në histori, i cili e kishte mbajtur me bukë Ibrahimovic-in!!!
Artikulli tjetërBelotti kërkesa e parë e Arsenalit për edicionin e ri