Ylli i Chelsea, Diego Costa, ka dhën një deklaratë interesante, duke e quajtur formën e Chelsea të paarritshme nga skuadra tjera në Premier League, kurse trajnerin Antonio Conte e ka quajtur fantastik dhe më meritorin për formën e tij aktuale.

“Jemi në nivelin e duhur për ta fituar titullin në Premier League, pasi vështirë se do të na arrijnë rivalët. Forma ime aktuale është e mirë dhe e gjithë kjo është arritur falë trajnerit Conte, e cili me ka bërë që ta “ul bishtin” dhe të punojë për ti ndihmuar ekipit”, u shpreh Diego Costa.

Artikulli paraprakDeulofeu: Nuk mendojë për të ardhmën, jam i lumtur te skuadra më e famshme në botë…
Artikulli tjetërImmobile: “Me Shqipërinë nuk do jetë shëtitje, ma premtoi Strakosha”