Skena të papara erdhën nha Skocia në ndeshjen Hamilton-St.Johnston. jemi mësuar ndoshta të shohim përleshje në mes rivalëve, kundërshtarë, por asnjëherë në mes bashkëlojtarëve., e kjo u ndodhi futbollistëve të St.Johnston.
Akterët e kësaj skene të turpshme ishin Richard Foster dhe Danny Swanson. Pas një fjalosje që patën në fund të pjesës së parë u mendua se gjithçka do të merr aty, por pasi gjyqtari tregoi fundin e kësaj pjesloje këta të dt nisën ta grushtojnë njëri tjetrin.

Ata u desht të ndalen edhe nga kundërshtarët e tyre, dhe në fund gjyqtari i ndëshkoi me kartontë kuq. St.Jonston në fund të ndeshjes pranoi gol dhe humbi 1:0.

Artikulli paraprakGjashtë yjet që u skadon kontrata gjatë verës
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Pescara – Milan