Paris SG e hapi për mrekulli javën e 32-të, në Ligue1 dike shënuar fitore të pritur dhe jo shumë të vështirë përballë Angers 0:2.
Ylli mbrëmjes ishte argjentinasi Angel Di Maria i cili shënoi të dy golat e skuadrës së tij nga një në secilën pjesë.
Pas kësaj fitoreje PSG barazohet me pikë me Monacon nga 74, edhe pse skuadra nga Principata lojën e vet e luan më vonë.

Artikulli paraprakFOTO/ Çudira nga Bota: Ngjarje e pabesueshme në klubin skocez, Aberdeen
Artikulli tjetërKolasinac bëhet me skuadër të re