Një incident i madh ka ndodhur në ndeshjen Nice -Marseille në elitën e futbollit francez. 

Kjo përballje nuk arriti të përfundonte, për shkak të një ngjarjeje aspak normale.
Dimitri Payet, mesfushor i Marseille, u godit me një shishe nga tifozët e Nice. Në nerva e sipër lojtari e mori shishet dhe e goditi drejt tifozëve.

Këta të fundit kanë hyrë në fushë duke sulmuqr atë dhe lojtarët tjerë të mysafirëve. Gjyqtari e ndali ndeshjen në minutën e 72-të dhe skuadrat u drejtuan menjëherë në dhomat e zhveshjes. /Korneri.net

Artikulli paraprakDramë e madhe, Vinicius shpëtoi Realin
Artikulli tjetërDy lojtarët e Marseille pësuan keq (Foto)