Sulmuesi spanjoll i Milanit, por i huazuar nga Everton, Gerard Deulofeu, ka dhën një deklaratë të hapur për media në kampin përgatitor të Kombëtares së Spanjës, ku ndër të tjera ka folur edhe për të ardhmën e tij pas përfundimit të këtij edicioni.

“Jam i lumtur që jam pjesë e Milanos, pasi luajë të skuadra më e famshme në botë. Momentalisht nuk jam duke menduar fare për të ardhmën, pasi synimi im dhe i ekipit aktual është që të ngritemi sa më lartë në renditjen tabelare” tha Deulofeu, për të cilin kohëve të fundit është spekuluar se mund të rikthehet te skuadra që e zbuloi talentin e tij, Barcelona.

Artikulli paraprakBayern merrë lajmin më të keq të mundshëm! Për yllin e ekipit përfundon sezoni?
Artikulli tjetërDiego Costa befason me këtë deklaratë: “Ula bishtin” falë këtij njëriu….