Juventus ishte afër ta shiste sulmuesin italian Simone Zaza te Wolfsburg për 25 milionë euro, dhe më pas të nisej në sulm për ndonjë përforcim tjetër që i duhet e sidomos në mesfushë, por ky transferim dështoi edhe zyrtarisht.

25 milionë euro dhe paga vjetore e lojtarit prej 3.5 milionë euro, ishte e papërmbajtshme për klubin gjerman që tashmë ëshhtë kthyer nga sulmuesi gjerman i Besiktas, Mario Gomez, që sipas zyrtarëve të Wolfsburg është shumë më i lirë.

 

Artikulli paraprakRio 2016: Spanja dhe SH.B.A-së, në gjysmëfinale
Artikulli tjetërBarcelona – Sevilla: Enrique ndryshon formacionin, Sampaoli me skemë të njejtë