Pasi buxheti nuk ishte i mjaftueshëm për të sjell në Milanello qendërmbrojtësin e talentuar Rodrigo Caio, Milan ka gjet një solucion të mirë. Sipas lajmeve të fundit rosonerët janë afër ta transferojnë 24-vjeçarin zvicëran Léo Lacroix i cili është pjesë e Sion.

Përparësia e këtij futbollisti është se është mjaftë i shpejtë, i fuqishëm dhe i gjatë 1.96, andaj është shumë mirë edhe në mbrojtje për të laguar topat nga ajri, si dhe shumë i rrezikshëm edhe në sulm kur ka ndërprerje.

 

 

Artikulli paraprakNapoli ia rrëmben Milanos mbrojtësin brazilian
Artikulli tjetërEnis Alushi dhe Albert Bunjaku të Kosovës