Supersulmuesi Pierre-Americk Aubameyang ka paralajmëruar largimin nga Borussia Dortmund në fund të edicionit. Ai për mediat gjermane ka deklaruar se dëshiron një nivel më të lartë në karrierën e tij, dhe padyshim se Real Madridi pritet të jetë klubi i tij i ardhshëm.

Por, kjo nuk do të thotë se sulmuesi i Gabonit do të transferohet me çdo kusht në klubin mbretëror që është ëndrra e tij, sepse në garë janë edhe disa skuadra tjera evropiane që do të nisin luftës që nga qershori i këtij viti.

 

Artikulli paraprakEkskluzive: Trepça U-10 nesër niset për Gjermani, gjithçka gati për turneun e famshëm të Dortmundit
Artikulli tjetërSpektakël në AT&T Center, Lakers më në fund fitojnë