during the Premier League match between Watford and Manchester United at Vicarage Road on September 18, 2016 in Watford, England.

Nuk është vështirë të luash me lojtarë të shtrenjtë dhe më të mirë në treg, pasi aty nuk është më punë e jashtëzakonshme t’iu tregosh atyre sesi të luhet.

Shumë njohës të futbollit tashmë kanë nis të kenë një mendim ndryshe për Jose Mourinhon i cili është mësuar keq, pasi kudo që ka qenë ka kërkuar lojtarët ë të shtrenjtë të mundhsëm, dhe atëherë kur sukseset i mungojnë, gjithmonë ankohet në referim dhe të dikush i tretë që nuk  ka mundur të ndikonte direkt në rezultatet e klubeve të tij.

Dhe, të njëjtën po dëshiron ta bëjë te Manchester United, pasi ka kërkuar nga pronarët e klubit ende përforcime duke kaluar edhe shifrat prej 80 milionë funte.

Në shënjestrën e tij është mesfushori i Leicester City, Danny Drinkwater dhe paramendoni që për të është gati t’i shpenzojë 35 milionë, kurse të tjerat në disa mbrojtës cilësor, ndërsa ëndrra e tij mbetet Sergio Ramos për të cilin planifikon t’i shpenzojë 45 milionë funte.

Mirëpo, pronarët e United ia dërguan sh[pejtë përgjigjen dhe porosinë portugezit.

“Ke skuadër të fortë, nuk ke nevojë për përforcime”.

 

 

Artikulli paraprakChelsea porosi për Realin: “Pëllumbi i kishte krahët e thyer”
Artikulli tjetërZYRTARE: Lindemann, trajner i ri i FC Prishtinës (FOTO)