Mauro Icardi ka biseduar për ardhmërinë e tij te Inter në një intervistë dhënë mediave italiane. “Zanetti e ka treguar dashurinë e tij me Interin duke luajtur deri në fund të karrierës. E ka mbajt fjalën e dhënë, kurse unë po them se do ta respektoj në maksimum kontratën time me Interin deri në vitin 2021, e më pas çfarë do ndodh nuk e di dhe nuk mund të them asgjë. Unë kam dëshirë të luajë këtu shumë gjatë, kjo është e sigurtë” përfundoi deklaratën e tij Icardi, futbollist që kanë dëshirë ta kenë të gjithë klubet evropiane, këtu nuk ka dyshime.

Artikulli paraprakBorja Valero “përjetësisht” te Fiorentina?
Artikulli tjetërGriezmann ose Sanchez, njëri duhet të transferohet!