Mbrojtsi anësor i Liverpool, Alberto Moreno, ishte tejet i mërzitur kur u largua nga Sevilla drejt Liverpool, por ai tashmë është duke kërkuar vend në formacionin bazë të Jurgen Kloop dhe nëse një gjë e tillë nuk ndodhë atëherë ai do të kërkojë largimin nga Liverpool, transmeton “Korneri.net”.

Sipas mediave britanike dhe spanjolle është pikërisht Sevilla ajo që kërkon rikthimin e Morenos në “Pizjuan”, madje thuhet se skuadra “andaluziane” e ka të gatshme edhe ofertën për të.

Artikulli paraprakBefason Real Madrid: Ofertë rinovuese për mbrojtësin portugez…
Artikulli tjetërI’a pa “hajrin” Milanit! Barcelona përshpejton negociatat…